BlackHole7
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BlackHole7

Clan Forum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Legutóbbi témák
» Graviton by Xeno
Graviton by Xeno Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2010 10:24 am by dubline

» Blind kivédése új by Xeno
Graviton by Xeno Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2010 10:22 am by dubline

» DF-re tökéletes FS, AntiBlind-es FS
Graviton by Xeno Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2010 10:21 am by dubline

» Blind technikák by Dubline
Graviton by Xeno Icon_minitimeSzomb. Aug. 22, 2009 3:12 pm by dubline

» Lassítási technikák by Aristogeiton
Graviton by Xeno Icon_minitimeHétf. Dec. 29, 2008 1:04 pm by dubline

» Kémelhárítás by Xeno
Graviton by Xeno Icon_minitimeHétf. Dec. 29, 2008 1:03 pm by dubline

» Xeno: nap műholdak
Graviton by Xeno Icon_minitimeHétf. Dec. 29, 2008 1:02 pm by dubline

» Wrathcild: csatajelentés formázás az oGame FUN-ról
Graviton by Xeno Icon_minitimeHétf. Dec. 29, 2008 1:02 pm by dubline

» Hold és használata, kb.
Graviton by Xeno Icon_minitimeHétf. Dec. 29, 2008 1:01 pm by dubline

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Fórum
Affiliates
free forum


 

 Graviton by Xeno

Go down 
SzerzőÜzenet
dubline

dubline


Hozzászólások száma : 244
Csatlakozás ideje : 2008. Dec. 29.
Tartózkodási hely : Ha on vagyok, akkor egy gépnél :D

Graviton by Xeno Empty
TémanyitásTárgy: Graviton by Xeno   Graviton by Xeno Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2010 10:24 am

Mint tudjuk, a gravitron a legköltségesebb és a „legidőigényesebb” technológia. A gravitron a deathstar (halálcsillag) fegyverzete, kutatási ideje hihetetlenül rövid – 1 másodperc – de az hogy elérjük hihetetlenül nagy mennyiségü nyersanyagot, kell felhasználni. De ne vágjunk az egész közepébe, kezdjük a legelejével: biztonságos kolónia alapítása.

a gravitron technológia követelménye 300K energia(bruttó, vagyis csak érd el azt a szintet), szóval a megvalósítása csak napműholdakkal lehetséges. És az sem mindegy, hogy hova helyezzük el a kolóniát. Mert nem egyforma mennyiségű energiát kapunk bolygóhelyenként, tehát a 15. helyen lévő kolónián kevesebb energiát kapunk, mint az 1. helyen(erről bővebben a napműholdak energiatermelése c. leírásban olvashatsz). Egy probléma van csak vele: egy esetleges támadásnál bezúzzák az egészet -főleg ezeket lövik legelösször-, és kinek van kedve az egészet elölröl kezdeni? Szóval a megoldás az, hogy egy olyan kolóniát hozunk létre, ami(galaxis szempontból) elég távol van az „élettől”. két fajtáját létezik: az első az, hogy minél messzebb küldöd a kolóniahajót, amennyit enged a kapacitás. Ebben az esetben a kolónia hajó állt.: x+4 galaxist tud előremenni(ha csak távolabb megyünk és rendszert nem módosítunk). Vagyis ha a hajót 1:50:6-ról indítom akkor is csak 5:50:6-ra lehet küldeni. Ez már egy jó pont, de mivel még mindig elég közel van a 3. és a 4. galaxishoz ahol még előfordulnak nemkívánatos személyek, még így is fenn áll annak az esélye, hogy meglátnak. Ezért a legtutibb az, ha elküldünk minél messzebb egy segéd kolóniát (bárhova, ennél nem számít), majd ide telepítünk egy kolóniahajót, és néhány nagy szállítót(ezeket meg kell pakolni deuval a következő lépéshez). Ha ez megvan akkor az ide telepített kolóniahajót elküldjük minél messzebb(elméletben innen már elérhető a 8-9 galaxis). Ha a végleges galaxis megfelelő méretű lesz (kb.: a 100 mezős is bőven elég, hiszen az energia 99%-át a napműholdak biztosítják) utána lerombolható a segédbolygó. Természetesen ez utóbbi terv eléggé időigényes – akár egy hét is – de ez a legbiztosabb, mert ha rád is találnak nem fognak több millió üzemanyagot pazarolni azért, hogy meghiúsítsák a tervedet.

Ha mindezzel megvagy, akkor már csak annyi dolgod van, hogy csinálsz egy pár szintes naperőművet – ami az elején segít – utána, meg már úgy építkezel, ahogy szoktál. Fúziós erőművet nem ajánlok, mert a kicsi deu is számít, a robot gyárat 10 es szintre érdemes felhúznod és pár szintes nanite se árt hogy a gyártás gyors legyen , a 12-es kutató laboratórium a cél. Nem egy olcsó mulatság, mivel az ára minden szinten duplázódik, ezért a végén már követelmények: Fém: 409.600 Kristály: 819.200 Deutérium: 409.600 van szükség., utána már csak fél évig gyártod a napműholdakat és utána már büszke tulajdonosa lehetsz ennek a kölcsséges technológiának




Ha valakit érdekel, akkor én így csináltam:

Létrehoztam egy kolóniát az 5. galaxisban. Kezdésnek a kolóniára szállítottam egy kis nyersit, hogy gyorsabban el tudjam kezdeni a fejlődést. Majd utána csináltam egy naperőművet (és 10-es szintre emeltem) hozzá bányákat és robot gyárat. Nagyon nem emeltem magasra, mert itt van idő bőven. Miután elértem a hajógyárat, utána 5 szintre emeltem, és csak ezek után kezdtem el rögtön a kutató labor fejlesztését. Ezt egy hét alatt felhúztam 12. szintre. Utána már csak a napműholdakat kellet gyártanom, és még mindig gyártom. Ja a lényeg: a 6. bolygóhelyre kolónizáltam, majd egy kis gravitron számlálóval kikalkuláltam, hogy 6500 napműholra lesz szükségem( kb.: 14.000.000 kristály és 3.250.000 deu lesz) ezt fél év alatt le lehet gyártani, ha az ember minden nap 20db-ot biztosan legyárt.


Corax módszere:

„Én annak idején ki költöztem egyes uniban a 9es rendszerbe és teknösöt csináltam és erre építetem a műholdakat! A távolság sokban segit hogy esetleges támadok 2 szer is meggondolják a dolgot ehhez hozzá jött még az is hogy a védelem sokkal erősebb volt mint hogy kis flotta át jusson nagy flotta meg sok deut pazarolt volna így békén hagytak
Ja és a nanite 3-as sokat segítet hogy lerövidüljön a gyártás így a kutatás maga is hamarabb véghez vihető!
Vissza az elejére Go down
 
Graviton by Xeno
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Xeno: nap műholdak
» Kémelhárítás by Xeno
» Blind kivédése új by Xeno

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
BlackHole7 :: Leírások-
Ugrás: